Myštůra 2010

10.09.2010 18:32

 

Myštůra 2010

Rok uplynul jako voda a máme za sebou druhý ročník Myštůry. Loni, jak všichni jistě víte, čekaly na naše malé turisty myšky na stanovištích s úkoly. Letos to Floriánek zase o něco vylepšil. Vymyslel soutěže pro malé, starší i pro dospěláky, kteří se chtějí s námi bavit. Už na startu všechny čekala změna..Každý kdo se na to cítil, bez ohledu na věk dostal na hlavu myší ouška, k tomu namalované fousky ,mapu a sáček s potřebnými rekvizitami a hurá na výpravu do pohádek.Bylo jich opravdu hodně - od princezny přes piráta,myslivce,vodníka,víly Amálky a mnoho a mnoho dalších.Všichni prokázali svoji zručnost ,odvahu a především radost ze hry. Počasí nás sice od rána strašilo,ale nakonec se umoudřilo a dokonce na nás chviličkami pomrkávalo i sluníčko.Jsme opravdu rádi,že přišlo tolik lidí udělat něco pro své zdraví a zároveň přispět dobrovolnou částkou u startu na Dětské oddělení okr.nemocnice v Ústí nad Orlicí.

Vybralo se krásných 4756,-Kč, Obec Dlouhoňovice   5.244,- Kč pomohla tuto částku zakulatit na rovných 10 000,- Kč., které si odpoledne odvezla MUDr. Jarešová z Orlickoústecké nemocnice, která se Myštůry také zúčastnila se svými dětmi. U kulturního domu na myšky čekalo další překvapení. Ne jenom, že si cestou se Soptíkem zasoutěžili u místních hasičů, ale mohli si nechat zkontrolovat svoje zdraví u stánku Červeného kříže, nebo si vyzkoušet opravdové auto Policie ČR, kde se od žamberských policistů dozvěděli mnoho zajímavostí. Samozřejmě nechyběly medaile, upomínkové předměty i sladká odměna .Také malování na trička, které děti po minulých zkušenostech zvládají téměř sami je oblíbené. Bylo tady opravdu pro každého něco. Celý program doprovázel hudbou DJ Bross a o hladové žaludky se starali místní hokejisté za pomoci rodinných příslušníků. A že se naše akce líbí, naznačuje velká účast soutěžících z okolních měst. Také jsme se opět sešli s dětmi z dětského domova Horní Čermná, kterým se u nás líbí soutěže a nocování na chatě Rolba, kde můžou přespat také děti z Dlouhoňovic a okolí. Stačí mít jenom spacák a souhlas rodičů.

Tuto akci jsme pro vás připravili se sponzory panem Jar.Procházkou a Obcí Dlouhoňovice. Děkujeme za výborné koláče pro děti z dětského domova, namalované kulisy i za každou pomocnou ruku a těšíme se na další spolupráci.

Váš Floriánek.                                                                                                                                                          (Alena Pávková)

 

—————

Zpět


Kontakt

Floriánek Dlouhoňovice

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
Sbor dobrovolných hasičů
Hlavni 19
Dlouhoňovice
56401