Vánoce

07.12.2010 17:39

 

Sněží, sněží, mráz kolem běží..........tak toto se letos, při rozsvícení vánočního stromku v Dlouhoňovicích vyplnilo do poslední tečky. Mrzlo až praštilo a tak si všichni prodávající i kupující na našem minijarmarku pochvalovali, že děvčata z Floriánku >>samozřejmě za podpory silných mužů<< vyzdobila tělocvičnu a vše bylo hezky pod střechou.
Hned u vchodu všechny vítalo jezulátko v jesličkách a ti odvážnější se mohli vydat do nebe či pekla, kde na ně čekal anděl s čerticí a samozřejmě sladká odměna.

Mezitím se venku zešeřilo a to byla ta pravá chvíle pro rozsvícení vánočního stromu, u kterého předvedly své vystoupení děti a p.učitelky z MŠ Dlouhoňovice. Stromeček zářil do tmy a předadventní náladu ještě více umocnilo vypouštění barevných lampionů štěstí. Všichni se koukali na tu rozzářenou krásu a možná si i něco přáli.

Aby těch kouzelných chvilek nebylo málo, předvedl své vystoupení p. Pavel Weirauch, kouzelník ze Žamberka. To, že děti zapomněly jíst cukroví, které jim upekl Floriánek, mluví samo za sebe. Celé odpoledne zakončily koledy, písničky a básničky našich nejmenších. Spokojenost a účast na našich akcích nejen dětí, ale i těch dříve narozených, je pro nás ta největší oměna.

A protože se kvapem blíží konec roku, chtěl by Floriánek poděkovat všem, kteří přiložili
ruku k dílu a hlavně sponzorům za jejich štědrost a podporu. Do nového roku hodně sil, zdraví a štěstí přeje, a na další spolupráci se těší, Floriánek.

—————

Zpět


Kontakt

Floriánek Dlouhoňovice

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
Sbor dobrovolných hasičů
Hlavni 19
Dlouhoňovice
56401