ČLÁNKY Z AKCÍ 2017

Floriánek na výletě aneb Cesta do pekla

 

Jako každý rok, tak i letos naplánoval Floriánek krásný výlet. Výlet nejen pro děti a jejich rodiče, ale pro všechny, kteří měli chuť vydat se s námi za pohádkou. Vydali jsme se na Vysočinu, do obce Čertovina, kde mají opravdové Peklo. Na výlet vyšel nádherný podzimní den, kdy se sluníčko opíralo do barevně oděných stromů a děti si tak mohly na výletě užít ještě jeden z mála krásných teplých dnů, než se zabalí do zimních bund a čepic.

V obci Čertovina nás přivítalo Peklo se vším všudy. Ale nemyslete si, že to bylo Peklo, kde se straší děti - bylo to Peklo, které patří do pohádky. Peklo s Luciferem na jeho pekelném trůně a spoustou čertíků a čertic okolo, peklo plné podzemních chodeb a tmavých zákoutí, peklo s pravou čertovskou kuchyní, kde vrchní čertice připravuje pro všechny čerty vybrané pokrmy z netopýřích křídel a pavoučích nožek, peklo tmavé, ale spravedlivé. Děti, ale i jejich rodiče si vyzkoušely, jak se sedí v pekelné škole, kde se vyučuje čertí desatero a 7 smrtelných hříchů. Ti zlobivější si na vlastní kůži vyzkoušeli různé čertí nástroje v Trapírně, kde čerti napravují hříšníky. A komu vyschlo z pekelného tepla v hrdle, mohl ochutnat i pravé pekelné nápoje. Za chvíli byly děti v pekle jako doma a když nastal čas se s Luciferem rozloučit, nikomu se domů nechtělo. Ale všechno má svůj čas, i pohádka v pekle.

Po hodinové prohlídce pekla, kdy nám všem řádně vyhládlo, jsme se ještě zastavili v Sapíkově pekelném šenku, kde snad praví čerti připravovali tak výborné pokrmy. Kdo odolal ďábelskému hořícímu guláši, mohl si pochutnat na topince s ďábelskou směsí, čertovském bramboráku či Luciferových vidličkách. Opravdu bylo z čeho vybírat a záleželo jen na nás, kterou z těch čertovských chutí okusíme.

A co k pohádkovému výletu dodat? Příště pojeďte s námi, nudit se určitě nebudete.

Za Floriánek Jana Bártová

 

Myštúra

 

Tradiční Myštůra letos vyšla na poslední prázdninovou sobotu.Po okolí bylo plno akcí,ale přesto se sešlo poměrně dost lidí, kteří přišli udělat něco pro své zdraví a zároveň přispět na dobrou věc.Tentokrát Floriánek zariskoval a trasu zvolil lesem,po naučné stezce, na které vás překvapí nejen věrohodně vyřezaná zvířátka,ale i spousta zajímavostí z jejich života. Samozřejmostí  bylo také plnění úkolú a sbírání myších ocásků na startovní medaili. Nakonec trasu zvládli i rodiče s malými dětmi v kočárcích a s úsměvem se vraceli do cíle, kde na děti čekala odměna za splněné úkoly a pro všechny dobré občerstvení. Na letošní Myštůře bylo vybráno 3 000 Kč. Obec Dlouhoňovice.jako každoročně tuto částu zdvojnásobí a sanatoriu Albertinum se předá na rehabilitační pomůcky pro pacienty 6000 Kč.

Děkujeme všem, kdo se na akci podíleli a těšíme se na brzkou shledanou.

Za Floriánek A.P.

Průběh

Poslední prázdninovou sobotu jsme se vydali s dětmi na tradiční Floriánkovu akci zvanou Myštúra. Trasa začínala a končila u chaty Rolba na lyžařském areálu v Dlouhoňovicích a vedla lesem přes zvířecí stezku. Objednané počasí nám vyšlo krásně a nespadla ani jedna dešťová kapka.
Po cestě nás čekalo spoustu tématických úkolů, kde si děti potrénovali paměť, ekologické cítění a znalosti o naši přírodě.   V cíli obdrželo každé dítě zaslouženou odměnu a mlsné jazýčky si mohly za mlsat na dobrém občerstvení. 

Výtěžek

Letošní výtěžek 6000,- Kč  bude věnován odbornému léčebnému ústavu Albertinum v Žamberku, na zakoupení pomůcek ke zkvalitnění péče o pacienty a klienty.
Pro upřesnění - 3000,- Kč  bylo vybráno na Myštúře a 3000,- Kč dorovnala velkoryse obec Dlouhoňovice.
 
Velké poděkování patří Simoně Páchové a všem děvčatům z Floriánku, které akci připravily a zvládly opět na jedničku!!!!    :-)   Děkujeme  :-)

Kontakt

Floriánek Dlouhoňovice

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska.
Sbor dobrovolných hasičů
Hlavni 19
Dlouhoňovice
56401